Tuesday, 23 April 2019
OBERTA CONVOCATÒRIA

 
EXPOSICIÓ CARLOS MAIQUES


 
LA ISLA FLOTANTE

11-12-13 enero 20h30
danza, teatro y música en directo



TEATRO DE AÇUCAR (Euskadi-Brasil)
Dirección e interpretación MARCO MICHELANGELO . MARTÍ GÜELL
Dirección actores GABRIEL F. CALONGE

 
ASSUMPCIÓ

17-18-19-20 gener 20h30
teatre tragicomèdia


FRESCULTURA (València)
Text i Direcció MANOLO MAESTRO
Intèrpret LOLA MOLTÓ
Espai escènic Aureli Domènech . Il.luminació Victor Antón

 
LP

1-2-3 febrero 20h30
teatre musical



PAULA MIRALLES (València)
Creación e interpretación PAULA MIRALLES
Asistencia VICENTE ARLANDIS . Música y espacio sonoro MEI . ALFREDO SB
Iluminación Diego Sánchez

 
LA PATÉTICA HISTORIA DE NIÑO PIÑA EN CINCO ACTOS

7-8-9-10 febrero 20h30
teatro y danza > RESIDÈNCIA CREACIÓ CARME TEATRE * ESTRENA ABSOLUTA



VIVISECCIONADOS (Madrid)
Texto y Dirección JOSE ANDRÉS LÓPEZ / Coreografía-Ayte. dirección OLGA MAGAÑA
Intérpretes
ROMÁN MÉNDEZ DE HEVIA . ELENA ESPARCIA . MARÍA PIZARRO . JOSE ANDRÉS LÓPEZ
MIKEL AROSTEGUI . OLGA MAGAÑA
MÚSICA Carlos Gorbe . PLÁSTICA Antiel Jiménez . FOTOGRAFÍA Virginia Rota

 
¡SPAM! CABARET ORAL

9 febrero 23h00
poesía escénica


DANIEL HIGIÉNICO . VICENTE MARCO . DAVID TRASHUMANTE
Tres bestias de la palabra se unen para presentar en primicia un experimento poético explosivo.

 
COMO UN LOBO EL CORAZÓN

14-15-16-17 febrero 20h30
teatre > RESIDÈNCIA CREACIÓ CARME TEATRE * REPOSICIÓ


LA PAJARERA (València)
Texto y Dirección PACO ZARZOSO
Intérpretes
SAORO FERRE . ROBERT ROIG . PAOLA NAVALÓN . FERNANDO SOLER . WANDA BELLANZA

 
TODO VERDE

21-22-23-24 febrero  20h30
teatre > ESTRENA ABSOLUTA



SALA EQUIS COMPAÑÍA TEATRAL (València)
Dirección ALEJANDRO TORTAJADA . Intérprete LAURA ROMERO
Texto SANTIAGO LOZA
Arte Teresa Juan . Diseño Iluminación Ximo Rojo . Espacio Escénico Teresa Juan y Ximo Rojo

 
5 LOBITOS

28 febrero + 1-2-3 marzo 20h30
teatre > RESIDÈNCIA CREACIÓ CARME TEATRE * REPOSICIÓ


OSAKA CLUB (València)
Dirección TONI AGUSTÍ  .  Texto ANA DE VERA . JOSÉ ANDRÉS LÓPEZ
Intérpretes GLORIA ROMÁN . CARLOS AMADOR . CARLOS GORBE . INÉS MUÑOZ INGLADA

 
JOSÉ ANTONIO Y FEDERICO

7-9-10 marzo 20h30 / sesión golfa 9 marzo 23h
teatre > RESIDÈNCIA CREACIÓ CARME TEATRE * ESTRENA ABSOLUTA


FRANCACHELA TEATRE (València)
Espacio, Texto y Dirección JACOBO J. ROGER
Intérpretes ISABEL CABALLERO . ISABEL MARTÍ . RAFA SEGURA . VICENT PASTOR

 
LIBRACIÓN

21-22-23-24 marzo  20h30
teatre > RESIDÈNCIA CREACIÓ CARME TEATRE * ESTRENA



HONGARESA DE TEATRE + LA ZAFIRINA (València)
Texto LLUÏSA CUNILLÉ . Dirección LOLA LÓPEZ
Intérpretes MAFALDA BELLIDO . BLANCA MARTÍNEZ

 
EL GAT DE SCHRÖDINGUER

28-29-30-31 marzo 20h30
teatre > RESIDÈNCIA CREACIÓ CARME TEATRE * ESTRENA ABSOLUTA


MARSUPIAL TEATRE (València)
Text MIGUEL SEGUÍ . Direcció i Repartiment MIGUEL SEGUÍ . PACO TRENZANO
Escenografia LOS REYES DEL MAMBO . Il.luminació FLORIN BADILICI

 
LOS PELEADORES DE PATATAS

4-5-6-7 abril  20h30
teatre >  * ESTRENA ABSOLUTA



MANU RUIZARTE (València)
Texto y Dirección MANUEL RUIZARTE
Intérpretes  PATO CÁRDENAS . TERESA LLÁCER VIEL . ENRI SÁNCHEZ

 
CI BOTÀNIC

9 abril  20h30
dansa



Mostra de propostes del grup de creació-investigació del BOTÀNIC
Direcció VICENT GISBERT . NORBERTO LLOPIS . Producció NATALIA NAVARRO
Amb RUBÉN CERDÀ . MAR GARCÍA . NATALIA NAVARRO . NÚRIA CRESPO . MARTA FERNÁNDEZ . SOPHIE BRANDY . SANDRA FERRER . EMMA ROMEU . Mirades externes Eva Zapico

 
LIKES_DANSA VALÈNCIA 2019

12-13 abril  20h00
dansa performance >  DANSA VALÈNCIA 



Direcció, coreografia i dansa NÚRIA GUIU (Barcelona)
Assistència artística ESTHER FREIXA i SÓNIA GÓMEZ

 
NINA_DANSA VALÈNCIA_Cicle Danseta

14 abril 17h00
DANSA  SENSE TEXT > Recomanat a partir 4 anys


FIL D'ARENA (València)
Dramatúrgia i direcció LA TETA CALVA Creació FIL D'ARENA . LA TETA CALVA
Interpretació CLARA CRESPO i IRENE BALLESTER

 
HOMENAJE A UNA DESCONOCIDA

25-26-27-28 abril  20h30
teatre >  * ESTRENA ABSOLUTA



TEATRO DE LA CATRINA (València)
Creación DESIRÉE BELMONTE . CRISTINA CORREA

 
SC_SANTA CULTURA